5 jarních tipů, pro případ že se cítíte unaveni

JARNÍ ÚNAVA, někdo ji má a někdo o ní neví.

Vaše tělo sice vyrábí energii, ale cítíte, že ji máte? Ať už je váš cíl jakýkoli, budete rádi, když víte, že existuje mnoho úprav životního stylu, které můžete provést, abyste nastartovali svou přirozenou energii.

Pokud se cítíte se vyčerpaní a unavení, zde je 5 tipů, které vám pomohou cítit se na jaře plnější energie. Tyto tipy vám pomohou získat víc vitality i zdraví. Od výživy, až po více pohybu. Jste připraveni začít? Jdeme na to!

Játra jsou pracovitý orgán, který hraje zásadní roli při udržování zdraví.

Vaše játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů ve vašem těle. Jsou zodpovědná za filtrování toxinů, štěpení potravy, produkci žluči, enzymů, hormonů, a dalších důležitých látek. Když jsou přetížená toxiny nebo vystresovaná, nemohou správně fungovat.

To může vést k řadě zdravotních problémů, včetně bolestí hlavy, únavy a dokonce i depresí. Naše tělo je naštěstí uzpůsobeno k tomu, aby se samo detoxikovalo, a játra v tomto procesu hrají klíčovou roli.

Mezi nejčastějšími projevy nesprávně fungujících jater jsou:

 1. Zhoršující se zdraví

2. Dlouhodobá únava

3. Zvýšená hladina cholesterolu

4. Problémy s metabolismem a zažíváním

 

Jak podpořit játra

Naše tělo je úžasné! Díky orgánům, jako jsou játra, se dokáže samo detoxikovat. Játra hrají v tomto procesu klíčovou roli a pomáhají tělu zbavit se toxinů. To nejlepší, co můžeme pro podporu tohoto procesu udělat, je ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL. Dobře se vyspat, jíst vyváženou stravu a mít pohyb. V případě potřeby můžeme použít potraviny, zdravé návyky, nebo ostropestřec mariánský, který prokazatelně napomáhá funkci jater. Provádění těchto kroků podpoří naše přirozené detoxikační procesy a udrží nás celkově zdravé.

 

1. Zdravá výživa

Existuje řada potravin, které jsou vhodné pro správnou funkci jater. Patří mezi ně potraviny s vysokým obsahem vlákniny, jako celozrnné potraviny, luštěniny, ovoce a zelenina. Vláknina pomáhá odstraňovat z těla toxiny, včetně těch, které se mohou hromadit v játrech. Mezi další vhodné volby patří libové bílkoviny, a zdravé tuky. Zařazením těchto potravin do svého jídelníčku můžete přispět k tomu, aby vaše játra byla zdravá a správně fungovala.

Ze stravy vyřaďte: tučné potraviny, uzeniny, smažená jídla, alkohol, a průmyslově zpracované potraviny, které obsahují hodně cukru, chemické látky, konzervanty a barviva.

 

2. Kroupy z ječmene a slzovky obecné

Mohou mít příznivý vliv na vaše játra? Přesně tak - tyto dvě tradiční suroviny jsou vhodné nejen do polévek a příloh, ale mohou také pomoci detoxikovat a pročistit váš organismus. Podle čínské medicíny je slzovka léčivou základnou kuchyně. Předpokládá se, že díky svým podpůrným procesům, pomáhá detoxikovat naše tělo a je vynikajícím zdrojem cenných minerálů.

 

3. Přírodní zelené potraviny 

Játra milují přírodní zelené potraviny. Proto neváhejte a přidejte na svůj talíř klíčky fazolí mungo, řeřichu, mladé kopřivy, medvědí česnek, sedmikrásky a další poklady, které nám příroda v tomto období nabízí. Zelené potraviny jsou enzymaticky živé, plné vitaminů, minerálů, antioxidantů, chlorofylu, který je například známý svou schopností podporovat detoxikaci.. Všechny tyto látky ve své přirozené formě, dobře využitelné organismem, podporují výživu, obnovu buněk, detoxikaci, imunitu a další zdravé procesy v našem těle.

 

4.Ostropestřec je velmi osvědčená bylina

Ostropestřec mariánský je velikánem mezi bylinami a již stovky let pomáhá při problémech s játry. Díky své účinné látce, silnému antioxidantu silymarinu, čistí játra, regeneruje jaterní parenchym (buněčné pletivo), podporuje tvorbu a distribuci žluči a má také pozitivní vliv na metabolismus, hladinu cukru a cholesterolu v krvi.

Za pozitivní účinky ostropestřce mariánského jsou zodpovědné flavolignany silybin, silydianin a silychristin (silycristin, silycristin), souhrnně nazývané silymarin. Silymarin je také známý jako silný antioxidant.

Nejúčinnějším způsobem konzumace drcených semen ostropestřce mariánského.

Recept: čerstvě rozemleté, nebo rozmixované semínka z ostropestřce smícháte s panenským olejem (olivový, lněný, ostropestřcový) a tím zabráníte oxidaci důležitých látek. Dobrým promícháním vytvoříme kaši, kterou přechováváme v ledničce. Užíváme 2krát denně čajovou lžičku.

 

5. Odpočívejte a choďte ven do přírody

Není žádným tajemstvím, že stres se může podepsat na vašem fyzickém i duševním zdraví. Ve skutečnosti je jedním z hlavních faktorů mnoha onemocnění. Proto je důležité najít způsoby, jak se uvolnit a relaxovat. 

S prodlužujícími se dny a teplejším počasím je ideální čas vyrazit ven a užívat si všeho, co příroda nabízí.

Procházky v parku, pěší túry po lese nebo prostě jen pobyt na vlastní zahradě mohou udělat zázraky pro vaše duševní i fyzické zdraví. Bylo prokázáno, že pobyt v přírodě snižuje stres, zlepšuje náladu a zvyšuje celkovou hladinu energie. A když se k tomu přidá čerstvý vzduch, není důvod, proč nevyrazit ven a neužít si jarní počasí.

Energie ze slunce, svěžest vzduchu, krása přírody vám pomohou zlepšit náladu a doplnit vitamín D.

 

Tip jak to zvládnout:

Lidé říkají, nemám čas cvičit, ale neví, že pokud si udělají čas na pohyb a cvičení, získají:

  1. Víc energie a zdraví
  2. Zvládnou svoje denní činností za kratší čas
  3. A budou mít víc času